Strona głównaAktualności wyścigoweRaport z wyścigu – Suzuka 8h ERZ 2023

Raport z wyścigu – Suzuka 8h ERZ 2023

Raport z wyścigu Suzuka 8 hours

8-godzinny wyścig na torze Suzuka dobiegł końca i był naprawdę niesamowity!

Tor Suzuka oferuje unikatowy układ ósemki, a co za tym idzie spore wyzwanie dzięki szerokiej gamie zakrętów, które zawsze tworzą spektakularne warunki wyścigowe.

Podczas kwalifikacji wszystko wyglądało świetnie dla zespołów YART Yamaha, Yoshimura SERT Motul i F.C.C. TSR Honda France. Po próbach w pierwszej dziesiątce, zespół YART zapewnił sobie drugie miejsce startowe, Yoshimura SERT Motul uplasował się na czwartej pozycji, a F.C.C. TSR Honda France zajęła 10. miejsce.

YART Yamaha w ERZ Suzuka 8 hours

Dokładnie o 11.30:8 czasu japońskiego rozpoczął się wyścig na torze Suzuka! Dzięki fantastycznemu startowi Gregga Blacka, zespół Yoshimura SERT Motul jako pierwszy opuścił pozycje startowe i byliśmy gotowi na fantastyczny XNUMX-godzinny wyścig.

Yoshimura SERT Motul w ERZ Suzuka 8 hours

Wkrótce po starcie YART rozpoczął pogoń za Yoshimura SERT Motul wraz z zespołem HRC. W pierwszych godzinach wyścigu HRC i YART walczyły jak równy z równym. Pomimo emocjonującego pojedynku, YART nieumyślnie zwiększył szanse HRC na zwycięstwo, dając się wyeliminować z rywalizacji w drugiej godzinie z powodu problemów mechanicznych.

Karel Hanika musiał zepchnąć motocykl z powrotem do boksu, a czas stracony na postoju i późniejszych naprawach sprawił, że zespół stracił 13 okrążeń do lidera.

Za swój wysiłek Karel Hanika otrzymał później trofeum Anthony Delhalle EWC Spirit po niesamowitym wyczynie, jakim był powrót do boksu na piechotę z zepsutym motocyklem.

Drugie miejsce zostało jednak szybko odzyskane przez Yoshimura SERT Motul, który rozpoczął pościg tuż za HRC.

TSR Honda France w ERZ Suzuka 8 hours

Aż do siódmej godziny Yoshimura SERT Motul jechał na drugim miejscu, gdy na tor Suzuka zaczął padać lekki deszcz. Choć miał on potencjał spowolnienia zespołu HRC, zaskoczył Francuza Gregga Blacka, który upadł w pierwszym zakręcie, jadąc na drugiej pozycji.

Ratownicy pomogli Blackowi wydostać unieruchomiony motocykl z żwirowej pułapki, ale ekipa Yoshimura SERT Motul straciła więcej czasu na naprawę motocykla, przez co zespół Suzuki znalazł się poza pierwszą dziesiątką.

Po tym jak zespół Yoshimura SERT Motul przegrał walkę, Nagashima dowiózł Hondę nr 33 do mety, gdy słońce zachodziło nad Suzuką.

Zespół F.C.C. TSR Honda France, który toczył zaciętą walkę z YART o tytuł EWC, uzupełnił pierwszą czwórkę w całości złożoną z zawodników Hondy.

Jednak podczas kontroli technicznej po wyścigu motocykl nr. 104 (TOHO Racing), który ukończył wyścig na drugiej pozycji, został zdyskwalifikowany po kontroli pojemności zbiornika paliwa. Kontrola wykazała jego nadmierną pojemność.

W związku z tym pozycje wszystkich pozostałych zawodników zostały przeklasyfikowane, a punkty zostaną ponownie przydzielone kwalifikującym się zawodnikom. Tym samym zespół F.C.C. TSR Honda France zajął imponujące trzecie miejsce. Brawo chłopaki!

Fim_Ewc_8H_Suzuka_2023_Private-FCC TSR Honda France, Di Meglio Mike, Techer Alan, Honda CBR 1000RR, Formuła EWC

Co ciekawe, w wyścigu na torze Suzuka wszystkie XNUMX najlepszych zespołów jechało na oponach Bridgestone. Co więcej, jest to XNUMX zwycięstwo z rzędu dla Bridgestone. Jesteśmy dumni! 🤘

Następny wyścig, Bol d'Or (14-17 września) w Le Castellet! Przygotujmy się na emocjonujący finał sezonu!