fbpx Zespół Yoshimura SERT Motul zdobył tytuł Endurance World Championship 2021
Środa, Maj 1, 2024
Strona głównaAktualności wyścigoweZespół Yoshimura SERT Motul zdobył tytuł Endurance World Championship 2021

Zespół Yoshimura SERT Motul zdobył tytuł Endurance World Championship 2021

Zespół Yoshimura SERT Motul zdobywa tytuł EWC 2021, stając na podium w Czechach

Zespół Yoshimura SERT Motul zdobył tytuł mistrza Endurance World Championship podczas ostatniej rundy Endurance World Championship 2021 (EWC) na torze Autodrom Most w Czechach. Zespół fabryczny Yoshimura SERT Motul, startujący na oponach Bridgestone, zaliczył bezbłędny i doskonale obliczony wyścig.

Dzięki dwóm zdecydowanym zwycięstwom w wyścigach 24 Heures Motos i Bol d'Or 24 Hours we Francji, zespół fabryczny rozpoczął czwartą rundę i finał sezonu, mając znaczną przewagę w klasyfikacji mistrzostw. Jednak skład: Gregg Black, Xavier Siméon i Sylvain Guintoli wciąż potrzebował dobrego wyniku, aby sięgnąć po tytuł podczas 6-godzinnego wyścigu w Moście.

Zespół miał dobry początek, gdy szybko startujący Black zdobył holeshot z trzeciej pozycji na starcie. Doskonała i płynna praca była kontynuowana przez kolegów z zespołu, Siméona i Guintoliego, którzy pokonywali kolejne odcinki z dużą prędkością. Cała trójka zajęła mocną i wygodną trzecią pozycję i utrzymywała równe tempo aż do końca wyścigu, by stanąć na trzecim stopniu podium. W ten sposób zdobyli tytuł FIM EWC 2021 w dobrym stylu z łączną liczbą 175.5 punktów.

Damien Saulnier - Kierownik zespołu: „Przyjechaliśmy po tytuł i mieliśmy nadzieję, że uda nam się stanąć także na podium. Myślami jestem przy #333, z którym stoczyliśmy wspaniałą walkę. Na mecie było wzruszenie, radość i głęboka wdzięczność dla Yoshimury, ponieważ ta współpraca zaowocowała imponującą jakością pracy. Jestem bardzo dumny z tego zespołu. Chcieliśmy podjąć jak najmniejsze ryzyko, ale jednocześnie wykorzystać swoje szanse. Zestaw składający się z motocykla, opon i zawodników działał bardzo dobrze”.

Pozostali dwaj pretendenci do tytułu, również startujący na oponach Bridgestone, znaleźli się tuż za pierwszą trójką w klasyfikacji.

F.C.C. TSR Honda France

Na Autodromie w Moście zespół F.C.C. TSR Honda France miał złamane serce, ponieważ w ostatniej części zawodów został zmuszony do wycofania się z 6-godzinnego wyścigu w Moście. Pomimo tego wyniku, specjaliści Hondy w dziedzinie wytrzymałości Josh Hook, Mike Di Meglio i Yuki Takahashi oraz cały zespół zakończyli sezon 2021 FIM EWC z wysoko podniesioną głową, dowodząc doskonałej pracy zespołowej przez cały czas. Po sezonie pełnym wzlotów i upadków zespół F.C.C. TSR Honda France zakończył mistrzostwa na piątym miejscu z 91 punktami na koncie i jest zdeterminowany, aby powrócić silniejszym na sezon 2022.

YART | Zespół Yamaha Austria Racing Team

Pierwsza edycja wyścigu 6 Hours of Most nie zostanie szybko zapomniana. W ostatnich minutach wyścigu rozegrał się szalony pojedynek pomiędzy YART-Yamaha Official EWC Team i BMW Motorrad World Endurance Team. Na mecie obie maszyny dzieliło zaledwie 70 milisekund. To absolutna nowość w świecie Endurance! Przez ostatnie pół godziny Marvin Fritz czterokrotnie poprawiał najszybsze okrążenie wyścigu. Ostateczny rekord, 1:33.875, ustanowił na swoim przedostatnim okrążeniu. Po burzliwym sezonie zespół zajął 6. miejsce w klasyfikacji z 88 punktami.

Przeżyj jeszcze raz ostatni wyścig: włącz dźwięk i poświęć 2 minuty na obejrzenie tego filmu — nie pożałujesz.